زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (2024)

زیبایی مقوله‌ای جذاب و موردپسند در میان تمام مردم جهان هم زنان وهم مردان است که این زیبایی را می‌توان در تمام وجوه زندگی مشاهده کرد. هرساله تعداد زیادی از زنان به‌عنوان زیباترین زنان جهان انتخاب می‌شوند؛ اما این به معنای آن نیست که زیبایی آن‌ها موردپسند تک‌تک افراد باشند. انتخاب خوشگل ترین زنان جهان به فاکتورهای گوناگونی ازجمله ظاهر زیبا، طبیعی بودن چهره و حتی شخصیت فرد بستگی دارد.

این زنان زیبای جهان معمولا از میان خانم‌های سراسر کشورها از آسیا و آفریقا گرفته تا اروپا و آمریکا انتخاب می‌شوند. اگر شناخت زیباترین زنان و دختر های دنیا برای شما جذاب است، با سایت فارسی رو همراه باشید؛ زیرا ما در ادامه به این مساله خواهیم پرداخت و عکس خوشگل ترین زن دنیا را نیز با شما به اشتراک می گذاریم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

لیست زیباترین زنان و دختران دنیا

از میان جذاب ترین زنان جهان معمولا هرساله حدود صد نفر انتخاب می‌شوند که چهره‌ی آن‌ها بدون کوچک‌ترین عمل و تغییری زیبا و جذاب است. برای شناخت زیباترین زن های جهان در سال 2023 تا انتهای مقاله همراه ما باشید؛ زیرا ما زیباترین زنان دنیا را همراه با عکس و مشخصات به شما معرفی خواهیم کرد.

 • خوشگل ترین زن دنیا، ییل شلبیا

ییل شلبیا بازیگر، مدل لباس حرفه‌ای و زیباترین زن دنیا است که در لیست زیباترین زنان دنیا در سال 2023 رتبه نخست را کسب کرد. عکس زیباترین دختر جهان گویای این برتری هست.

بیشتر بخوانید: 14 تا از بهترین کشور جهان برای زنان 2023

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (1)

بیشتر بخوانید: استایل وینتیج: 8 راه برای داشتن سبک وینتیج در لباس

 • خوشگل ترین زن دنیا، کندال جنر

وی یک مدل پردرآمد و شخصیتی رسانه‌ای است که علاوه بر آن به راه‌اندازی محصولات زیبایی و مجموعه‌های جواهراتی نیز مشغول بوده که بسیار پرطرفدار هستند. کندال در میان زن‌های خوشگل جهان رتبه‌ی دوم را دارد.

بیشتر بخوانید : زیباترین بازیگر زن ترکیه ای کیست؟|معرفی 10 تا از خوشگل ترین زنان بازیگر ترکیه ای

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (2)
 • خوشگل ترین زن دنیا، هانده ارچل

وی بازیگر زیبا و جذاب اهل ترکیه است که در تمام دنیا طرفدار دارد و در ابتدا مدل بوده است اما پس از مدتی وارد دنیای بازیگری می‌شود. هانده در میان زیباترین زنان دنیا توانست رتبه سوم را کسب کند.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (3)
 • خوشگل ترین زن دنیا، داکوتا جانسون

او را می‌توان زیباترین زن هالیوود دانست. داکوتا، مدل و بازیگر حرفه‌ای اهل ایالات‌متحده آمریکا است و صفحه‌ی او در اینستاگرام طرفداران زیادی دارد. وی در سال 2022 در میان خوشگل ترین زنان دنیا رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (4)
 • خوشگل ترین زن دنیا، سوفی ترنر

بازیگر معروف فیلم بازی تاج‌و‌تخت است که در میان عکس زیباترین زنان جهان می‌توان عکس او را با رتبه‌ی پنجم مشاهده کرد. او اهل بریتانیا و یکی از زیباترین بازیگران زن هالیووداست.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (5)
 • خوشگل ترین زن دنیا، لیزا

رپر و رقاصه حرفه‌ای اهل کره است که با گروه کی پاپ کار می‌کند و یکی از بیست زن مورد تحسین در دنیا است. ظاهر زیبا و مهارت او در رقاصی بر جذابیت و طرفداران او افزوده است. او که هرساله در لیست زن‌های خوشگل جهان قرار می‌گیرد، در سال 2022 رتبه ششم را به خود اختصاص داد.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (6)
 • خوشگل ترین زن دنیا، دیلتا لئوتا

دیلتا، مجری تلویزیون و مدل جذاب اهل ایتالیا است که در حوزه‌ی ورزشی مجری‌گری می‌کند. وی با داشتن رژیم غذایی مناسب و مصرف مقدار کافی آب زیبایی خود را حفظ کرده است و عکس او را نیز می‌توان میان عکس زیباترین زنان دنیا مشاهده کرد.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (7)
 • خوشگل ترین زن دنیا، پرلا هلو

ملکه‌ی زیبای لبنانی است که توانست در میان زیباترین زنان جهان رتبه هشتم قشنگ ترین زن دنیا را به خود اختصاص دهد. همچنین او را می‌توان یکی از ده زن برتر و زیبای لبنانی دانست. همچنین پرلا هلو خوشگل‌ترین دختر دنیا نیز در سال های گذشته به حساب می‌آمد.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (8)

بیشتر بخوانید: مدل‌ها و طرح‌های پرطرفدار در جواهرات امروزی

 • خوشگل ترین زن جهان ، داویکا هورن

بازیگر و مدل حرفه‌ای اهل تایلند است که در میان زیباترین زنان دنیا رتبه‌ی نهم را کسب کرده است. او را می‌توان پردرآمدترین بازیگر نقش اول در تایلند دانست.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (9)
 • خوشگل ترین زن جهان ، هارنا ساندهو

مدل معروف از کشور هندوستان است که در صنعت مدلینگ فعالیت دارد و از زیباترین زنان هندوستان شناخته می‌شود. او در سال 2022 در میان زیباترین زنان جهان رتبه دهم را کسب کرد.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (10)

علاوه بر ده زن برتری که نام‌برده شد، چند تن از خانم‌های ایرانی نیز بارها در لیست خوشگل‌ترین زنان جهان و زیباترین دختر جهان قرارگرفته‌اند که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

همچنین بخوانید: استایل چیست + انواع استایل در دنیای مد و سبک لباس پوشیدن

زیباترین زنان ایرانی معروف

لیست 3 نفره زیباترین زنان ایرانی در اینچا آورده شده است.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (11)

نیکی کریمی خوشگل ترین زن ایرانی

نیکی کریمی یکی از محبوب‌ترین و پرافتخارترین بازیگران زن سینمای ایران است. او در سال 1350 در تهران متولد شد و از سال 1368 فعالیت هنری خود را آغاز کرد. کریمی تاکنون در بیش از 60 فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است. او علاوه بر بازیگری، در زمینه‌های کارگردانی، فیلم‌نامه‌نویسی و تهیه‌کنندگی نیز فعالیت دارد.

بیشتر بخوانید:زیباترین و بهترین مدل های زن ایرانی و خارجی معروف و جذاب + عکس

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (12)

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی یکی دیگر از بازیگران سرشناس و پرطرفدار سینمای ایران است. او در سال 1351 در تهران متولد شد و از سال 1370 فعالیت هنری خود را آغاز کرد. حاتمی تاکنون در بیش از 40 فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است. او علاوه بر بازیگری، در زمینه‌های مدلینگ و عکاسی نیز فعالیت دارد.ترانه علیدوستی یکی از بازیگران جوان و موفق سینمای ایران است. او در سال 1362 در تهران متولد شد و از سال 1380 فعالیت هنری خود را آغاز کرد. علیدوستی تاکنون در بیش از 20 فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است. او علاوه بر بازیگری، در زمینه‌های خوانندگی، نویسندگی و عکاسی نیز فعالیت دارد.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (13)

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی یکی از بازیگران جوان و موفق سینمای ایران است. او در سال 1362 در تهران متولد شد و از سال 1380 فعالیت هنری خود را آغاز کرد. علیدوستی تاکنون در بیش از 20 فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است. او علاوه بر بازیگری، در زمینه‌های خوانندگی، نویسندگی و عکاسی نیز فعالیت دارد.

بیشتر بخوانید: ۲۰ سلبریتی های بایسکشوال که نمی دانستید!!

زیباترین زنان جهان اهل کدام کشورند؟

زیبایی خصوصیتی جذاب و گیرا است که در میان تمام مردم جهان طرفدار دارد. شاید بسیاری از زنان دنیا علاقه‌مند به این موضوع باشند که به‌عنوان زیباترین زنان جهان شناخته شوند و برای بسیاری نیز این مساله مطرح باشد که زیباترین زنان جهان اهل کدام کشورند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که نمی‌توان در این رابطه کشور خاصی را نام برد؛ زیرا هرسال در لیست منتشرشده از زیباترین دخترهای جهان اسم کشورهای زیادی از قاره آسیا و آفریقا گرفته تا اروپا و آمریکا دیده می‌شود.

در میان کشورهای مختلفی که شاید اسم هرکدام حداقل یک بار در این لیست وجود داشته است، ده کشور را می‌توان به‌عنوان برترین‌ها معرفی کرد. برای شناخت این کشورها با ما همراه باشید.

 • زیباترین دختر جهان، ترکیه

در میان زیباترین زنان جهان ترکیه معمولا رتبه اول را دارد. زنان ترکیه را می‌توان از زیباترین و خوش‌چهره‌ترین زنان با چهره‌های طبیعی دانست که طرفداران زیادی دارند. بازیگران ترکیه ای در لیست زیباترین دختران جهان هم قرار دارند.

 • خوشگل ترین زن جهان، برزیل

برزیل نیز به دلیل ویژگی‌های جغرافیایی، طبیعت زیبا و آب‌وهوای خوب، همواره خواستگاه زنان زیبا، اصیل و خوش‌چهره بوده است. زنان برزیلی را می‌توان بسیار باهوش، جذاب و با آگاهی اجتماعی بالا دانست.

 • خوشگل ترین زن جهان، فرانسه

از دیگر کشورهای معروف در این زمینه فرانسه است که خانم‌ها در آن بسیار فعال، زیبا و در صنعت مدل پیشرو هستند.

 • خوشگل ترین زن جهان ، روسیه

زنان زیبای کشور روسیه در تمام جهان شهرت دارند و همین امر سبب شده خانم‌های چشم آبی روسی همیشه در میان زیباترین زنان دنیا قرار گیرند.

 • خوشگل ترین زن جهان، ایتالیا

ایتالیا از دیگر کشورهای جذاب و زیبا در جهان است که آن را می‌توان با فاکتورهای گوناگونی شناخت. در میان زیبایی‌های این کشور، زنان زیبا و جذاب از ویژگی‌های معروف این کشور محسوب می‌شوند. زنان ایتالیایی بسیار جذاب هستند و درک آن‌ها از مد کاملا درست و منطقی است.

 • خوشگل ترین زن جهان، هندوستان

زنان هندی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود همچون پوست تیره، موهای بلند و مشکی، چشم‌های زیبا و زاویه صورت خود همیشه در قرارگرفته‌اند. همچنین سبک لباس پوشیدن ویژه آن‌ها بر زیبایی خانم‌های هندی افزوده است.

 • خوشگل ترین زن جهان، اوکراین

خانم‌های اوکراینی دارای چهره‌ای زیبا و موردپسند هستند که در کنار این جذابیت باید جسور بودن چهره‌ی آن‌ها را نیز موردتوجه قرارداد. این زنان هرساله در میان خوشگل ترین زنان جهان قرار می‌گیرند.

 • خوشگل ترین زن جهان، ونزوئلا

ویژگی بارز این کشور را می‌توان زنان زیبا و خوش‌چهره آن دانست. این ویژگی کشور ونزوئلا در تمام دنیا مشهور است.

 • خوشگل ترین زن جهان، انگلستان

ترکیب چهره‌ی زنان انگلستانی متنوع، جذاب با رنگ‌های گوناگون است. تحصیلات، شغل و فعالیت زنان انگلیسی بر جذابیت و معروفیت آن‌ها افزوده است.

 • خوشگل ترین زن جهان ، کانادا و آمریکا

این دو کشور باهم رتبه‌ی دهم را کسب کرده‌اند. زنان زیبای آمریکایی و کانادایی جذاب، جسور و با موقعیت اجتماعی بالا هستند که این مساله بر زیبایی و جذابیت آن‌ها افزوده است.

همچنین بخوانید: معروف‌ ترین و بهترین مدل‌ های مرد ایرانی و خارجی زیبا و جذاب + عکس

زیباترین زنان دنیا از نظر علمی

برای شناخت زنان زیبای جهان ازنظر علمی، فاکتورهای مختلفی ارائه می‌شود که طبق آن فاکتور و فرمول می‌توان زیبایی چهره خود را اندازه‌گیری کرد. طبق این فرمول‌ها شما با اندازه‌گیری طول و عرض صورت، میزان فاصله‌ی میان اجزای صورت و برخی موارد دیگر به عددی خواهید رسید که میزان زیبایی چهره را ازنظر علمی نمایان می‌کند. در ادامه با روش‌های اندازه‌گیری استاندارد چهره آشنا خواهید شد.

ابتدا طول و عرض چهره خود را پیداکرده، مورد اول را به مورد دوم تقسیم کنید و اگر درنتیجه عدد 1.62 به‌دست آمد صورت شما استاندارد است. علاوه بر این شما باید فاصله بین نقطه پایین چانه را با نوک بینی خود اندازه بگیرید و پس‌ازآن به سراغ اندازه میان نوک بینی با نقطه میان چشم‌ها بروید؛ در انتها نیز فاصله نقطه بین چشم‌ها را با خط موی پیشانی اندازه بگیرید. اگر عدد این سه مورد برابر شد، شما چهره‌ای کامل و زیبا دارید.

برای آنکه از جزئیات زیبایی چهره‌ی خود آگاه شوید، می‌توانید فرمول‌های دیگری را نیز اضافه کنید. این فرمول‌ها عبارت‌اند از تقسیم عرض لب‌ها به طول آن‌ها، تقسیم طول بینی به عرض بینی، برابری طول گوش با طول بینی و همچنین برابری عرض چشم بافاصله‌ی میان چشم‌ها. در صورت رسیدن به عدد مناسب چهره‌ی شما از زیباترین چهره‌ها شناخته خواهد شد.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (14)

بیشتر بخوانید: معرفی زیباترین فرم لب ها و افراد مشهور با زیباترین مدل لب

سوالات متداول

چگونه یک مدل زن شویم؟

برای تبدیل‌شدن به یک مدل زن، باید فاکتورهای گوناگونی را رعایت کنید. یکی از این فاکتورها داشتن چهره‌ی جذاب و قابل‌قبول و دیگری داشتن قد و اندام متعادل و متناسب است. در کنار موارد گفته‌شده، باید علم مدل شدن و نحوه‌ استفاده از اندام و چهره‌ خود را بلد باشید که این کار نیازمند حضور در موسسات صنعت مدلینگ است.

سخن پایانی

زیبایی از مهم‌ترین فاکتورهای زندگی هر فرد است که سعی دارد آن را در تمام بخش‌های زندگی خود، از خانه گرفته تا ماشین، محل زندگی، محل کار، چهره و… رعایت کند. در میان مسائل مربوط به زیبایی، زیبایی زنان ازجمله موارد جذاب و موردتوجه در تمام دنیا است. خانم‌ها بیش از سایر افراد سعی دارند زیبایی خود را حفظ کرده و بر آن بیفزایند و همین امر سبب شده هرساله توجه‌ها به سمت زیباترین زنان جهان جلب شود. زیباترین زن های جهان از فاکتورهای مختلف زیبایی برخوردار هستند و همین فاکتورها سبب می‌شود نام آن‌ها در لیست زیباترین زنان جهان قرار گیرد.

این زنان معمولا از کشورها و قاره‌های مختلف انتخاب می‌شوند و طبیعی بودن چهره آن‌ها یکی از ملاک‌های اساسی است. همچنین چهره آن‌ها طبق فاکتورهای علمی اندازه‌گیری می‌گردد و درنهایت اسم آن‌ها اعلام می‌شود. ما در این مقاله به زیباترین زنان جهان، کشورهای معروف در این زمینه و فاکتورهای علمی زیبایی چهره پرداختیم و عکس خوشگل ترین زن دنیا را نیز به اشتراک گذاشتیم. اگر شما هم در این زمینه نظر یا سوالی دارید لطفا آن ‌را با ما در میان بگذارید.

توجه به زیبایی و گرایش نسبت به زیبایی در میان انسان‌ها سبب شده که همیشه به دنبال راه‌هایی برای زیباتر شدن و زیباتر دیده ‌شدن باشند. این مسئله سوالات گوناگونی را در زمینه زیبایی و مدل شدن در ذهن افراد به ‌وجود می‌آورد که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها پاسخ ‌خواهیم داد.

زیباترین زنان جهان: لیست و عکس خوشگل ترین زن های دنیا (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Errol Quitzon

Last Updated:

Views: 5423

Rating: 4.9 / 5 (59 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Errol Quitzon

Birthday: 1993-04-02

Address: 70604 Haley Lane, Port Weldonside, TN 99233-0942

Phone: +9665282866296

Job: Product Retail Agent

Hobby: Computer programming, Horseback riding, Hooping, Dance, Ice skating, Backpacking, Rafting

Introduction: My name is Errol Quitzon, I am a fair, cute, fancy, clean, attractive, sparkling, kind person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.